Audio & video studio

Převod LP desek na CD, mp3

Převádím standardní gramofonové vinylové desky s průměrem 30 cm, "long play" - tzv. dlouhohrající - obvykle jsou na 33, výjimečně i na 16 otáček. Najdeme na nich většinou 10-16 skladeb nebo kolem 30-60 minut nahrávky. Výjimečně i více - ty mají často označení "Supralong".

První velké vinylové dlouhohrající desky se objevily již koncem 40. let. U nás se vydávaly od poloviny 50. let s klasickou hudbou a od poloviny 60. let také s moderní hudbou. Nevýhodou vinylových desek je praskání, které je tím větší, čím jsou ohranější a zvl. při nešetrném zacházení. Také kvalita samotného vinylu hraje svojí roli. Výhodou je ale zase plnější zvuk, neboť obsahuje i frekvence, které se ve studiové kvalitě na audio CD uložit nedají (standard je 16 bit / 44,1 kHz). Navíc díky aplikovanému filtru Brickwall nenajdete na dnes prodávaných CD více, než zvuk do 22,05 kHz. Dnešní CD tak sice hrají mnohem hlasitěji, než ta stará, ale jen v důsledku toho, že vyšší frekvence jsou výrazně komprimovány, aby tak silný zvuk mohl být vůbec reprodukován, aniž by byl poškozen. Nejen proto nabízím také možnost nahrání ve studiové kvalitě 24 bit / 96 kHz.

V ceně je zahrnuto vyčištění desky od nečistot, oprava nahrávky z přeskakující desky a uložení na datový disk s textovým potiskem na přání. Na přání je možno nahrávku uložit ve formátu audio CD nebo audio DVD, disk potisknout fotografií, vyrobit booklet k CD, uložit nahrávku na stylové barevné CD nebo disk se vzhledem gramofonové desky, pořídit další kopii, precizně zrestaurovat kvalitu zvuku, otagovat skladby atd.

již za 200 Kč