Audio & video studio

Převod SP a EP desek na CD, mp3

Převádím singly - vinylové gramofonové desky s krátkou (SP - short play, singly) nebo o desky s prodlouženou dobou záznamu (EP - extended play). Obvykle jsou na 48 otáček. Může jít ale i o velké desky jako LP, ale s kratším záznamem, tzv. maxisingly. Na těchto deskách najdeme obvykle dvě až osm skladeb. Jako singly se účtují také výběry skladeb z různých LP desek, pásů či kazet. Záznam ve studiové kvalitě nemůže být uložen ve formátu CD-audio.

Nevýhodou vinylových desek je praskání, které je tím větší, čím jsou ohranější a zvl. při nešetrném zacházení. Také kvalita samotného vinylu hraje svojí roli. Výhodou je ale zase plnější zvuk, neboť obsahuje i frekvence, které se ve studiové kvalitě na audio CD uložit nedají (standard je 16 bit / 44,1 kHz). Navíc díky aplikovanému filtru Brickwall nenajdete na dnes prodávaných CD více, než zvuk do 22,05 kHz. Nejen proto nabízím také možnost nahrání ve studiové kvalitě 24 bit / 96 kHz.

V ceně je zahrnuto vyčištění desky od nečistot, oprava nahrávky z přeskakující desky a uložení na datový disk s textovým potiskem na přání. Na přání je možno nahrávku uložit ve formátu audio CD nebo audio DVD, disk potisknout fotografií, vyrobit booklet k CD, uložit nahrávku na stylové barevné CD nebo disk se vzhledem gramofonové desky, pořídit další kopii, precizně zrestaurovat kvalitu zvuku, otagovat skladby atd.

již za 30 Kč za desku