Audio & video studio

Převod magnetofonových pásů na CD, mp3

Digitalizuji magnetofonové pásy na kotoučích standardní velikosti, tj. do šířky pásu 10mm a průměru kotouče do 18 cm, bez ohledu na rychlost posuvu pásku - v režimu, v jakém byly nahrány. Pásy mohou mít čtyři mono nebo dvě stereo stopy. Obvyklá délka nahrávky jedné stopy je 60-90 minut, u malých kotoučků 20 minut.

První komerční kotoučové magnetofony se (stejně jako vinylové LP desky) objevily již koncem 40. let. U nás se rozšířily výrazně až v 60. letech, kdy se začaly objevovat i první miniaturní pásky v kazetách. V 80. letech pak kazetové přehrávače postupně kotoučové prakticky nahradily.

Nevýhodou analogových záznamů na páskách v kazetách i na kotoučích může být šum (zvl. na starých a bez dolby systému), výhodou je ale zase plnější zvuk, neboť obsahuje i frekvence, které se na audio CD ve studiové kvalitě uložit nedají (standard je 16 bit / 44,1 kHz). Navíc díky aplikovanému filtru Brickwall nenajdete na dnes prodávaných CD více, než zvuk do 22,05 kHz. Dnešní CD tak sice hrají mnohem hlasitěji, než ta stará, ale jen v důsledku toho, že vyšší frekvence jsou výrazně komprimovány, aby tak silný zvuk mohl být vůbec reprodukován, aniž by byl poškozen. Nejen proto nabízím také možnost nahrání ve studiové kvalitě 24 bit / 96 kHz.

Na přání je možno nahrávku uložit ve formátu audio CD nebo audio DVD, disk potisknout fotografií, vyrobit booklet k CD, uložit nahrávku na stylové barevné CD nebo disk se vzhledem gramofonové desky, pořídit další kopii, precizně zrestaurovat kvalitu zvuku, otagovat skladby atd.

již za 270 Kč za 45 minutové album